Signora Pasta

Susipažinkime – Signora Pasta! Keliaudami po Toskaną prisiragaujame įvairiausių gardžių pastos (lt. makaronai) patiekalų. Kaip senais laikais taip ir šiandien be pastos patiekalo neįsivaizduojame nei vienos italo dienos. Apie 300 skirtingų rūšių, įvairios formos, dydžiai, spalvos, skirtingas virimo laikas ir kitos subtilybės. Italijoje makaronų patiekalai ruošiami su pačiais įvairiausiais padažais, kurie kruopščiai gaminami ir derinami, valgomi kasdien ir niekada nenusibosta. Kaip italai, valgydami nuolat pastos patiekalus, išlieka liekni? Kokybiški makaronai – tai puikus energijos šaltinis, turtingas baltymais, vitaminais, mineralais bei sudėtingos rūšies angliavandeniais, kurie padeda gamintis hormonui seratoninui, atsakingam už geras emocijas. Gal būt būtent čia glūdi viena iš italų linksmo būdo priežaščių?

Šviežia pasta ar išdžiovinta? Kietagrūdžių kviečių, minkštųjų kviečių, pilno grūdo, kukurūzų, miežių o gal grikių miltų pasta sveikiausia? Kaip nepasiklysti ir išsirinkti geriausią ir sveikiausią produktą? Jau mūsų senoliai sakydavo, kad esame tai ką valgome. Ar tikrai žinome už ką mokame ir ką valgome?

Lankomės viename žymiausių Italijoje naminės pastos ūkyje, įsikūrusiame šalia Florencijos, pačioje Toskanos širdyje, kur nuo XIX amžiaus makaronų gamybos receptai, subtilybės ir paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Stebėdami kaip šiandien ir anais laikais buvo gaminami makaronai, susipažįstame šio maistingo produkto gamybos ir naudojimo būdais ir kitomis įdomybėmis.