Siena, Montepulciano

sienaSiena vienas gražiausių ir turtingiausių savo istorija Toskanos miestelių, įsikūręs ant trijų kalvų. Gilius viduramžius menantis miestas, kurio siaurų gatvelių labirintai veda į S. Domenico bažnyčią, S. Caterinos namus, senajį Pasaulio banką. Piazza del Campo aikštė – vieną gražiausių viduramžių aikščių Europoje, kurioje kasmet vyksta žymiosios Palio žirgų lenktynės. Via Francigena piligrimų kelias driekiasi per patį Sienos senamiestį ir veda link miesto Katedros – degustacija1didingo gotikinės architektūros statinio. Įspūdingas katedros juodo ir balto marmuro fasadas ir dar įspūdingesnis katedros vidus su žymių menininkų kūriniais bei pribloškiančio grožio grindimis nustebins ir daug mačiusius keliautojus.

 

 

toscanaMontepulciano tai nedidelis viduramžių miestelis Toskanos širdyje, išsidėstęs ant aukštos kalvos. Montepulciano centrinę aikštę supa pastatai, išlikę iš XV amžiaus, tarp kurių miesto katedra, laikrodžio bokštas. Iš miesto terasų atsiveria tipiški Toskanos kraštovaizdžiai. Smagu neskubant pasivaikščioti siauromis viduramžių gatvelėmis, užsukti į amatininkų parduotuvėles, vynoteką ar į autentišką barą kavos.Aplink miestelį žaliuoja vynuogynai, kurių dėka Montepulciano tapo vieno iš puikiausių Toskanos vynų Nobile di Montepulciano gimtine, žinomo ir vertinamo ne tik Italijoje bet ir visame pasaulyje.

toscanaPo pažinites su miesteliu lankome  vietinių vyndarių ūkį, kuriame darbuojasi visa šeima ir vyno gamybos paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Ekskursijos metu po vyndarių ūkį iš pačių šeimininkų sužinome jų istoriją, vyno gaminimo subtilybes, aplankome vyno rūsius, degustuojame vietinius vynus ir mėgaujamės gardžiais toskanietiškais patiekalais vietos restoranėlyje.