Toskana

lilliano villaTai unikalaus grožio, nepakartojamo kultūrinio paveldo kraštas, kuriame šimtmečius pynėsi etruskų bei romėnų istorijos. Šis kraštas pasauliui padovanojo tokius genialius menininkus kaip Michelangelo Buonarroti, Leonardo da Vinci, Sandro Boticelli, Raffaello ir kt., čia gimė ir kūrė garsusis italų poetas Dante Aligheri, čia susiformavo bendrinė italų kalba bei italų mada. Toskana garsi ne tik kvapą saturniagniaužiančiais kraštovaizdžiais, miniatiūriniais viduramžius menančiais miesteliais, kiparisais apsodintais vingiuotais keliais, žaliomis kalvomis, žydinčių saulėgrąžų laukais, raudonuojančiomis aguonomis pakelėse,  įspūdingomis Renesanso ir Viduramžių vilomis, kurios saugoja garsiųjų kunigaikščių istoriją, intrigas bei paslaptis. Toskana taip pat didžiuojasi ir puikiais vynais, kruopščiai prižiūrimais vynuogynais, ypatingos kokybės alyvuogių aliejumi, gardžiais sūriais bei puikia virtuve.

Šioje žemėje buvo nufilmuota daugybė žymių režisierių filmų.girasole toscana

Be Florencijos kiti svarbiausi Toskanos regiono miestai kaip Arezzo, Grosseto, Livorno, Siena, Lucca, Massa, Pisa, Pistoia ir Prato garsūs savo istorija, tradicijomis, virtuve ir beabejo įspūdingais meno ir istorijos paveldais. Net septyni iš penkiasdešimties Italijos UNESCO saugomų objektų randasi Toskanoje. Tai Florencijos senamiestis, Sienos senamiestis, San Gimignano senamiestis ir Pienzos senamiestis, Pizos stebuklų aikštės kompleksas, Val d`Orcia slėnis bei daugelis Toskanos kunigaikščių Medici vilų.

elbaKalnų mėgėjai šiame krašte ras  pasivaikščiojimo bei slidinėjimo trasas. Ieškantys poilsio prie skaidrios Viduržemio jūros Toskanoje ras puikius auksinio smėlio paplūdimius. Egzotiškas Toskanos salynas, sudarytas iš septynių viena už kitą gražesnių salų, kasmet pritraukia daugybę poilsiautojų. Toskanos žemėje laikas sustoja. Tai ideali vieta mėgautis meno, istorijos ir gamtos harmonija, ilsėtis, keliauti, atrasti, pažinti, skanauti ir fiksuoti gražiausius gyvenimo momentus.